Multidisipliner bir yaklaşım olan gülüş tasarımı, birçok işlemin bir arada uygulanmasıyla gerçekleştirilmektedir.

Gülüş tasarımı çeşitli nedenlerle estetik görünümü bozulan diş ve diş etlerinin hastaların yüz yapı, oran ve gereksinimleri göz önünde bulundurularak doğal ve güzel bir görünüme kavuşturulması işlemidir. 

Tedavinin ilk aşaması hasta istekleri doğrultusunda altın orana göre hesaplama yapılmasıdır. İşleme başlamadan önce hastalardan aldığımız dijital ölçü ve fotoğraflar üzerinden yapılan tasarımlar ile hastalarımıza tedavi bitimindeki görünüm ile ilgili net bilgi vermekteyiz.

Planlamalar tamamlandıktan sonra öncelikle diş etlerinde var olan seviye bozuklukları düzenlenir. Diş eksikliklerinin bulunduğu durumlarda planlanan implant işlemleri ve gerekli diğer cerrahi uygulamalar gerçekleştirilir.  Cerrahi uygulamaların iyileşme dönemleri tamamlandıktan sonra ihtiyaç duyulması halinde diş beyazlatma işlemleri uygulanır. Bu aşamadan sonra dişlerde var olan görsel ve dizilim bozuklukları kimi zaman estetik kompozit dolgular aracılığıyla giderilir. Bu yöntemin yeterli gelmediği durumlarda porselen lamina ve kaplamalar ile zirkonyum kaplamalar devreye girer. Porselen lamina uygulamaları için genellikle dişlerde ya hiç aşındırma yapılmaz ya da az seviyede aşındırmalar gerçekleştirilir. Bütün bu uygulamalar esnasında ve provalarda dudak şekli ve desteği de göz önünde bulundurulur ve hedeflenen tasarıma son hali verilir. Kliniğimizde bütün tasarım ve üretim işlemleri sırasında son teknoloji dijital diş hekimliğinden yararlanıldığından teslim süremiz geleneksel yöntemlerle üretilen dişlere göre oldukça kısadır.